BOKSS

Bokss (no angļu val. – box, burtiski – sitiens) – sporta cīņa, dūru cīņa starp diviem sportistiem, kurs norisinās uz ringa. Noteikumi atļauj sitienus pretiniekam galvas un ķermeņa priekšpusē un sānos, bet ne zemāk par jostas vietu.
Nodarbības vada: Boksa skolas “LEGENDA” dibinātājs – Viktors Plavinskis, profesionālu bokseru treneris un  Sergejs Volodins, Rīgas boksa čempions, Latvijas un Starptautisko turnīru uzvarētājs.

 

SPORTA CĪŅA=BRĪVĀ CĪŅA + GRIEĶU-ROMIEŠU CĪŅA

Grieķu – romiešu cīņa ( klasiskā cīņa, franču cīņa, sporta cīņa grieķu romiešu stilā) – Eiropas divcīņas veids, kurā sportistam ir jāuzvar pielietojot tehniskos paņēmienus. Pielietoto iemaņu rezultātā nepieciešams piespiest pretinieku pazaudēt līdzsvaru un piespiest viņa ķermeņa lāpstiņas pie paklāja. Šajās cīņās ir aizliegts kāju tehniskie paņēmieni ( aizķeršanās, pakājes, pieciršana).

Klasiskās cīņas dzimtene ir Senā Grieķijā, pēc tam tā attīstījās Romu impērijā. Mūsdienīgais cīņas veids izveidojās Francijā 19.gadsimta pirmajā pusē.

Nodarbības vada: Jevgenijs Šutovs, grieķu – romiešu cīņas turnīru godalgas ieguvējs.

DŽUDO

Džudo (no japāņu val. Dzju – mīkstums, do – ceļš) –
sporta cīņas veids, kurā dzīves filozofija un fiziskās audzināšanas sistēma demonstrē vaļas un tehnikas pārākumu pār rupju spēku,
vienkopus ar metieniem ir arī atļauti sāpju (tikai rokām) un žņaudzošie paņēmieni.

Nodarbības vada: džudo klubs „MAKKABI”,Mihails Šteinbuks, Eiropas Džudo čempions, 2. dans.

 

 

KIK-TAI BOKSS

KIK-TAI (no angļu val. – bokss ar kājām vai bokss ar spērieniem) – viens no jaunākiem sporta veidiem, kurš jau ir ieguvis plašu popularitāti un atzinību desmitos pasaules valstu. Kikboksā ar atļauti sitieni ar kājām, taču pēc roku tehnikas tas gandrīz neatšķīrās no klasiskā angļu boksa.
Nodarbības vada: Roberts Šeņins, 3- ais dans kikboksā, Latvijas Jaunatnes izlases treneris light contact, Eiropas vice – ‘cempions WPKA, Sporta kluba „Hvaran” prezidents

 

 

TAEKWON-DO

Korejiešu nacionālā cīņas māksla kļuva par unificētu variantu, apvienojot deviņu pēckara skolu tehnikas, iegūstot nosaukumu „Taekwon-do” – roku un kāju ceļš jeb dūres un kāju ceļš. Šis nosaukums ir iekļāvis sevī visu cīņu dažādību, gan roku, gan kāju tehnikas, gan to apvienojumu. Taekwon-do tiek uzskatīts par korejiešu cīņas attīstības virsotni.
Nodarbības vada: klubs„SPORTS-K”,Artūrs Saulīte, Taekwondo 1. dans.

 

GRAPPLING 

GRAPPLING – боевое искусство, включающее в себя преимущественно борьбу на земле. Этот вид борьбы разработан на основе самбо, дзюдо, вольной борьбы и бразильского джиу-джитсу. В грэпплинге решающее значение имеет не грубая физическая сила, а прежде всего технический арсенал спортсмена.В технический арсенал грэпплинга (граплинга) входят броски, различные удержания, удушения, рычаги на руки, замки на плечо и запястье, болевые на ноги. Запрещены любые удары, захваты за пальцы, давления на глаза.

Занятия ведёт:Artūrs Ņikiforenko участник летних Олимпийских игр 2016 года в Рио-де-Жанейро,чемпионатов Европы 2008-2012 годов.Призёр Чемпионатов Латвии в разных весовых категориях.