BOKSS

BOKSS (No angļu valodas “Box”, burtiski – sitiens) – sporta cīņas veids, kurā tiek pielietota tikai dūru cīņa starp diviem sportistiem, pretiniekiem, laukumā, kas tiek saukts par ringu. Noteikumi atļauj sitienus pretiniekam galvas un ķermeņa priekšpusē un sānos, bet ne zemāk par jostas vietu.
Nodarbības vada, boksa skolas “LEGENDA” dibinātājs – Viktors Plavinskis, profesionālu bokseru treneris un Sergejs Volodins, Rīgas boksa čempions, Latvijas un Starptautisko turnīru uzvarētājs. „VIP-BOKSS” nodarbības vada : Valērijs Andre, PSRS boksa meistars.

 

SPORTA CĪŅA=BRĪVĀ CĪŅA + GRIEĶU-ROMIEŠU CĪŅA

GRIEĶU – ROMIEŠU CĪŅA ( Kslasiskā cīņas veids, franču cīņa, sporta cīņa grieķu – romiešu stilā). Eiropas divcīņas veids, kurā sportistam ir jāuzvar pielietojot atļautos sporta veida paņēmienus. Tehnisko iemaņu pielietošanas rezultātā nepieciešams likt pretiniekam pazaudēt līdzsvaru un piespiest viņa ķermeņa lāpstiņas pie paklāja. Šajās cīņās ir aizliegti kāju tehniskie paņēmieni ( aizķeršanās, pakājes, pieciršana). Klasiskās cīņas dzimtene ir Senā Grieķijā, pēc tam tā attīstījās Romu Impērijā, mūsdienīgais cīņas veids izveidojās Francijā 19.gadsimta pirmajā pusē. Nodarbības vada – Jevgenijs Šutovs, grieķu – romiešu cīņas turnīru godalgu ieguvējs.

DŽUDO

DŽUDO (No japāņu valodas “Dzju” – mīkstums, “Do” – ceļš). Sporta cīņas veids, kurā dzīves filosofija un fiziskās audzināšanas sistēma demonstrē varas un tehnikas pārākumu pār rupju spēku, vienkopus ar metieniem ir arī atļauti sāpju (tikai rokām) un žņaudzošie paņēmieni. Džudo cīņas galvenie mērķi ir – fiziski attīstīt ķermeni, apgūt veiklību un augstu sporta meistarību, ieaudzināt augstas morālās īpašības. Nodarbības vada, džudo klubs „MAKKABI”, Mihails Šteinbuks, Eiropas Džudo čempions, 2. dans.

 

 

KIK-TAI BOKSS

KIK-TAI (No angļu valodas – bokss ar kājām vai bokss ar spērieniem) ir cīņas sporta veids, kurā tiek izmantota boksa tehnika kā arī atļauti spērieni ar kājām. Kikbokss tiek iedalīts pilna kontakta (full contact) un viegla kontakta (light contact) disciplīnās. Cīņas veida saknes meklējamas pirms 2000 gadiem Japānā, taču kikbokss kā cīņas sporta disciplīna oficiāli tika izveidota 70. gados Amerikā.
Nodarbības vada Roberts Šeņins, 3. dans kikboksā, Latvijas Jaunatnes izlases treneris light contact, Eiropas vice – čempions WPKA, Sporta kluba „Hvaran” prezidents.

 

 

TAEKWON-DO

Korejiešu nacionālā cīņas māksla kļuva par unificētu vienumu, apvienojot deviņu pēckara skolu tehnikas, iegūstot nosaukumu „Taekwon-do” – roku un kāju ceļš jeb dūres un kāju ceļš. Šis nosaukums ir iekļāvis sevī visu cīņu dažādību, gan roku, gan kāju tehnikas, gan to apvienojumu. „Taekwon-do” tiek uzskatīts par korejiešu cīņas attīstības virsotni.Nodarbības vada klubs „SPORTS-K”, Artūrs Saulīte, Taekwondo 1. dans.

 

 

GRAPPLING 

GRAPPLING – kaujas māksla, kas ietver sevī, galvenokārt, cīņu uz zemes. Šis cīņas veids izveidots, pamatojoties uz Sambo cīņas, džudo, brīvo cīņu un Brazīlijas Džiu-džitsu. Savukārt, graplingā izšķirošā nozīme ir nevis rupjam spēkam, bet gan tehniskam paņemienu arsenālam, kas piemīt sportistam. Tehniskajā arsenālā ietilpst metieni, dažādi pretinieka noturēšanas paņēmiemi uz zemes, sāpju paņēmienus uz elkoņiem, pleciem, kājām. Ir aizliegti jebkuri sitieni, tvērieni aiz pirkstiem, zemāk par jostas vietu un spiedieni uz acīm.
Nodarbības vada Artūrs Ņikiforenko, 2016.gada vasaras Olimpisko spēļu dalībnieks – Riodežaneiro, un Eiropas čempionātu dalībnieks laika posmā no 2008. -2012. gadam, Latvijas čempions dažādās svaru kategorijās.

 

KENDO

Kendo – paukošanas māksla, kuras pirmsākumi meklējami tradicionālajā samuraju zobena cīņas tehnikā. Kā mērķis tiek izvirzīts pilnvērtīgas personības un stingra rakstura veidošana, norūdot paukotāja miesu un garu. Kendo katanas vietā tiek izmantots treniņa zobens šinajs, ko veido kopā sasietas četras bambusa strēmeles. Kendo nenozīmē tikai un vienīgi zobena pārvaldības tehniku, bet gan pacietību un profesionālus izturības treniņus.