Skvošs – dinamiska un aizraujoša spēle. Atšķirībā no tenisa, Jums nav nepieciešamības skriet pēc neuztvertās bumbiņas, jo spēle notiek kortos, ierobežotā telpā. Spēles noteikumi ir ļoti viegli un vienkārši – jums ir jāatsist bumbiņa, kamēr tā nav otreiz pieskārusies grīdai.

Skvošs – stratēģijas spēle, spēlētājam ir nepieciešams pareizi atvēzēties jau pirms pretinieks ir veicis sitienu un atsitis bumbiņu. Pie tam, tas ir intensīvs treniņš – enerģijas patēriņš šīs spēles laikā ir 2-3 reizes lielāks nekā spēlējot tenisu.

Spēles pozitīvās īpašības:

  • Efektīvi attīsta izturību un kustību koordināciju;
  • Stiprina kāju, sēžas, preses un muguras muskuļus;
  • Sekmē manevrēšanas un kustīguma attīstību;
  • Labvēlīgi ietekmē sirds – asinsvadu sistēmu;
  • Lielisks veids kā atbrīvoties lieko svaru.

Vēlaties uzlabot savu spēles līmeni ar treneri vai arī sacensties ar savu draugu vai kolēģi?

Iepazīstieties ar Aleksandru Pāvulānu, F1 Purvciems skvoša treneri! Eiropas Skvoša federācijas 3. līmeņa treneris ar  vairāk kā 20 gadu pieredzi. Strādājis Zviedrijā, ASV un Latvijā. Bijušais profesionālais spēlētājs – PSA, Pasaules tūrē (155. vieta) un ISDA Dubultspēles tūrē (11. vieta). Latvijas izlases treneris un kapteinis kopš 2005. gada. 13-kārtējais Latvijas Čempions skvošā (2003., 2005.- 2017. gados).
Alekss saka: “Skvošs ir mana kaislība. Nav citas spēles ar līdzīgu dinamiku un slodzi. To var iemācīties 5 minūtēs un sākt spēlēt, manuprāt, tas ir pats labākais. Retais tikai izmēģina, gandrīz visiem gribas spēlēt vēl un vēl. Lielisks veids, kā īsā laikā un interesantā veidā kārtīgi izskrieties un nodedzināt kalorijas.”